Instagram Reels ile Tanışın

Instagram Reels'ı kullanıma sunmaktan heyecan duyuyoruz: herkesin (insanlar, içerik üreticiler ve işletmeler) Instagram'da kısa, eğlenceli videoları oluşturması ve keşfetmesi için yeni bir yol.


Reels ile ses, efektler ve yeni yaratıcı araçlar kullanarak 15 saniyelik çok klipli videolar kaydedebilir ve bunları düzenleyebilirsiniz. İster yeni bir dansı deniyor ister önemsedikleri bir şeye ilişkin mesajı yayıyor olsunlar, Reels insanların başkalarını eğlendirirken kendilerini ifade etmelerine olanak sağlar.


Reels videoları Akışta paylaşılabilir ve herkese açık hesaplara ait Reels videoları Keşfet'te yeni bir alan sayesinde keşfedilebilir. Keşfet'te Reels Videolarında Paylaşmak, bu videoların orada görünebileceği ve daha geniş bir hedef kitle tarafından görülebileceği anlamına gelir. Hesabınız gizliyse, sadece takipçileriniz Reels videolarınızı görebilecektir.


Nasıl Çalışır?

Reels Videoları Oluşturma

Instagram kamerasının alt kısmındaki Reels'ı seçin. Ekranınızın sol tarafında, Reels videonuzu oluşturmak için kullanabileceğiniz aşağıdaki gibi çeşitli yaratıcı düzenleme araçları göreceksiniz:

  • Ses: Reels videonuz için Instagram müzik kütüphanesinde bir şarkı arayın. Kimi işletmeler ticari müzik hakkı kısıtlamaları nedeniyle Instagram müzik kütüphanesine erişemeyebileceği için, insanlar ve işletmeler kendi orijinal yapım seslerini de kullanabilir ve sadece bunları kullanarak bir Reels videosu kaydedebilir. Orijinal yapım sesle bir Reels videosu paylaştığınızda sesiniz sizinle ilişkilendirilecektir ve herkese açık bir hesabınız varsa, insanlar Reels videonuzdan Sesi Kullan'ı seçerek sesinizle Reels videoları oluşturabilir. Örneğin, seslendirmeli bir ürün eğitim videosuyla bir Reels videosu kaydederseniz, başkaları Reels videonuzdan Sesi Kullan'a dokunabilir ve sesinizi kullanarak videonun kendilerine ait versiyonlarını oluşturabilirler.


  • AR Efektleri: Farklı efektlerle birden fazla klip kaydetmek için, efekt galerimizde Instagram ve dünyanın dört bir yanındaki içerik üreticiler tarafından oluşturulan birçok efektten birini seçin. Örneğin, ürününüzü hedef kitlenize ilham veren beklenmedik yerlere yerleştirmek için Yeşil Perde efekti kullanın


  • Zamanlayıcı ve Geri Sayım: Kliplerinizden herhangi birini ellerinizi kullanmadan kaydetmek için zamanlayıcıyı ayarlayın. Kaydet'e bastıktan sonra 3-2-1 şeklinde bir geri sayım göreceksiniz.


  • Hizalama: Bir sonraki klibinizi kaydetmeden önce bir önceki klibinizdeki objeleri düzenleyin. Bu kıyafet değişiklikleri gibi anlar için kesintisiz geçişler oluşturmanıza yardımcı olur.


  • Hız: Seçtiğiniz video veya sesin bir kısmını hızlandırmayı veya yavaşlatmayı seçin.

Reels videoları bir klip dizisi (tek tek) olarak, hepsi tek seferde veya galerinizden video yüklemeleri kullanılarak kaydedilebilir. Çekim düğmesini basılı tutarak ilk klibi kaydedin. Kayıt yaparken ekranın üst kısmında bir ilerleme göstergesi göreceksiniz. Her bir klibi sonlandırmak için kaydetmeyi durdurun.

Reels Videolarını Paylaşma

Hesabınız herkese açıksa, Reels videonuzu Keşfet'te özel bir alanda paylaşabilirsiniz. Burada, geniş kapsamda Instagram topluluğu tarafından görülme ve keşfedilme olasılığı vardır. Reels videonuzu Akışınızda yayınlayarak takipçilerinizle de paylaşabilirsiniz. Belirli bir ses, konu etiketleri veya efektlere yer verdiğiniz bir Reels videosu paylaştığınızda, Reels videonuz biri bu ses, konu etiketi veya efekte tıkladığında özel sayfalarda da görünebilir. Reels videonuz, onu paylaştıktan sonra insanların paylaştığınız Reels videolarını bulabilecekleri, profilinizde ayrı bir Reels sekmesinde yayınlanacaktır. Akışınızda da paylaşırsanız, Reels videonuz ana profil ızgaranızda görünecektir. İster herkese açık ister gizli bir hesabınız olsun, Reels videonuzu Hikayenizde paylaşabilirsiniz. Böyle yapmayı tercih ederseniz, Reels videonuz normal bir Hikaye gibi yayınlanacaktır. Keşfet'te Reels Videoları kısmında paylaşılmayacak, profilinizde görünmeyecek ve 24 saat sonra kaybolacaktır.


Reels Videolarını İzlemeKeşfet'te Reels özelliği Instagram'da gündemdeki kültürün en iyilerini sergiler. Kişiselleştirilmiş bir dikey akışta, Instagram'da herhangi biri tarafından oluşturulan eğlenceli Reels videoları serisini keşfedin.


Ayrıca Öne Çıkan etiketi bulunan bazı Reels videoları göreceksiniz. Öne Çıkan Reels Videoları, Instagram kullanıcılarının onları eğlendireceğini veya onlara ilham vereceğini umut ettiğimiz orijinal yapım içerikleri keşfetmelerine yardımcı olmak için Instagram'daki derleyiciler tarafından seçilen Reels videoları dizisidir.


Reels videolarının işletmelere Instagram'da topluluklarıyla bağlantı kurmanın yeni yollarını sunacağını umuyoruz.


Buna ek olarak, tiktoktakipcial.com üzerinde tamamen güvenle Instagram için beğeni satın alabilirsiniz, buraya göz atarak paketlerimizi inceleyebilirsiniz.


1 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör