Küçük İşletmeler Instagram'da Sosyal Vitrinleri Nasıl Kullanıyor?

Geçtiğimiz yıl içinde, dünyanın dört bir yanındaki işletmeler müşterilere erişmenin yeni ve yenilikçi yollarını bularak internetten alışveriş deneyimini yeniden şekillendirdi. Beklenmedik zorlukların karşısında bile iyi fikirler başarılı oldu. Yeni bir alışveriş deneyimi türü olan fiziksel vitrinlere zemin hazırlayan 3 küçük işletmeden ilham alın.


IGTV'de envanterinizi @locomotivadiscos gibi yönetin ve tanıtın


Gilberto bu yıl plak mağazasını (@locomotivadiscos) kapatmak zorunda kaldığında, São Paolo merkezli işletmenin sahibinin aklına bir fikir geldi: müziği müşterilerle halihazırda bulundukları yerde buluşturmak. Gilberto, Locomotiva Discos'un Instagram akışında fotoğraflar ve IGTV'de videolarüzerinden yeni envanterini paylaşarak (ve bunun tanıtımını yaparak) işletme hesabını sosyal vitrine dönüştürdü. Müşteriler artık tek bir yerde yeni envanterden alışveriş yapabiliyor, yeni plaklar hakkında bilgi alabiliyor ve Gilberto ile bağlantıda kalabiliyor.


@wickedwife.officialmüşterilerinin bilgi sahibi olmasını yaratıcı bir yoldan sağlıyor

Bu bilgileri doğrudan Instagram akışınızda paylaşarak müşterileri işletmenin faaliyet değişiklikleriyle ilgili gelişmelerden haberdar edin. Doğal şarap ve yemek eşleştirmelerinde uzman Seul merkezli bir restoran olan @wickedwife.official işletmesinin beklenmedik şekilde kapanmasını teslimat faaliyetleriyle öne çıkmanın bir yolu olarak kullandı. Güzel fotoğraflar, fotoğraf kolajları ve yeni teslimat markası uygulaması, verilen zor bir kararı, restoranın müşterilere aradıkları bilgileri sunarken yaratıcı markasının tanıtımını yapmasına imkan tanıyan yeni bir işletme modeline dönüştürdü.


@afrik_n_fusionmüşterilerini sanal ortamda restoranına getiriyor

Tipik restoran ortamında müşteriler mekanı duyularından faydalanarak deneyimler. Ama restoranların kapanmasıyla birlikte, @afrik_n_fusion menüsünü internette yeni ve yaratıcı yollardan sergilemek için bir fırsat gördü.


Afrik'N'Fusion, "Story behind the Plate" (Yemeğin Hikayesi) serisiyle müşterilerine en popüler yemeklerinin arkaplanındaki çalışmalar hakkında bilgi veriyor. Restoran, akışa göz atan yeni müşterilerin yemeklerini fiziksel bir ortamdaymış gibi deneyimlemelerine yardımcı olmak için müşterilerle yemeklerinin ağız sulandıran yakın çekim videolarını paylaşıyor.


Buna ek olarak, tiktoktakipcial.com üzerinde tamamen güvenle Instagram için beğeni satın alabilirsiniz, buraya göz atarak paketlerimizi inceleyebilirsiniz.

1 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör