Youtube İzlenme Süresi Arttırma


Youtube, son dönemde reklam ortaklığı konusunda sıkı koşullar öne sürdü. Bu kapsamda Youtube’da para kazanmak için son 12 ay içerisinde 1000 adet aboneyi ve 4000 saat izlenme süresini tamamlamış olmanız gerekiyor, eğer kanalınız bu şartları karşılamıyorsa, videolarınızda Youtube reklamları veremiyorsunuz. Bu koşullar eski yayıncıları için önemli olmasa da Youtube’a yeni giren ve içerik üretenler için zorlu bir yol diyebiliriz, özellikle yeni yayıncılar için para kazanmak, içerik üretme konusunda oldukça önemli bir teşvik ve güç kaynağı. Bu yazımızda sizlerle izlenme süresi arttırma konusunda bilgi ve tecrübelerimizi paylaşacağız.

İzlenme Süresi Nedir?

İzlenme süresi, kullanıcıların videonuzda geçirdiği zaman aralığıdır. İzleyiciler videonuzda ne kadar uzun süre kalır ve videonuzu ne kadar izlerse, izlenme süreniz o kadar artacaktır. Örneğin 1 saatlik bir videonuz olduğunu varsayalım, 1 adet izleyici videoyu baştan sona aralıksız, ileri geri sardırmadan izlerse, bu izleyici size tam olarak 60 dakika yani 1 saatlik bir izlenme süresi kazandıracaktır. Yani eğer 4000 saat izlenme süresi koşulunu hızlı bir şekilde tamamlamak istiyorsanız, mümkün olduğu kadar uzun ve kullanıcıları videoda tutacak içerikler üretmeniz gerekmekte diyebiliriz.

Youtube’da Kaç Saat İzlendim?

Bu zamana kadar videolarınızdan toplamda kaç saat izlenme süresi kazandığınızı gözlemlemek istiyorsanız, hesabınıza giriş yaptıktan sonra sağ üst köşede yer alan profil fotoğrafınıza tıklayarak “Kanalınız > Youtube Stüdyo > Analytics sekmesine giriş yapmanız yeterli. Burada yer alan zaman aralığını “ömür boyu” yaparak toplam izlenme sürenizi saat olarak görebilirsiniz, eğer dakika olarak yazıyorsa (dakika / 60) formülü ile toplam izlenme saatinizi bulmanız mümkün. Zaman aralığını son 365 gün yaparak 12 aylık dilimi seçmeniz, reklam geliri için son 12 aylık izlenme süresi koşulu hakkında gözlem yapmanıza yardımcı olabilir.

Youtube İzlenme Süresi Öğrenme

Eğer “kanalım para kazanmak için uygun mu?” sorusuna daha net bir cevap alıyorsanız, güncellenen Youtube Stüdyo üzerinde bu konu hakkında da net bir bilgi almak mümkün. Sol kısımda yer alan menüde “Para kazanma” sekmesine tıkladığınızda kanalınızın para kazanmak için uygun olup olmadığı hakkında net istatistikleri de görebilirsiniz.

0 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör